ramznegar
23 آذر 1401 - 11:34

مجلس با کلیات طرح اصلاح قانون برقراری عدالت آموزشی در رشته‌های پزشکی موافقت کرد

نمایندگان مجلس با کلیات طرح اصلاح ماده واحده قانون برقراری عدالت آموزشی در پذیرش دانشجو در دوره‌های تحصیلات تکمیلی و تخصصی موافقت کردند.

به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری تسنیم، نمایندگان مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی امروز چهارشنبه (23 آذر) مجلس در روند بررسی گزارش کمیسیون آموزش، تحقیقات و فناوری درمورد طرح اصلاح تبصره(4)بند(3)ماده واحده قانون برقراری عدالت آموزشی در پذیرش دانشجو در دوره‌های تحصیلات تکمیلی و تخصصی با کلیات این طرح موافقت کردند.

سازوکار تعهد خدمت دانش آموختگان دوره های پزشکی استعدادهای درخشان مشخص شد

همچنین نمایندگان  در روند رسیدگی به گزارش کمیسیون آموزش، تحقیقات و فناوری درمورد طرح اصلاح تبصره(4)بند(3)ماده واحده قانون برقراری عدالت آموزشی در پذیرش دانشجو در دوره های تحصیلات تکمیلی و تخصصی مواد یک تا 3 طرح مذکور را بررسی کردند.

براین اساس ماده یک برای اصلاح و بررسی بیشتر به کمیسیون مربوطه ارسال شد و بند الف ماده 2 نیز به همین صورت و به کمیسیون آموزش و تحقیقات فرستاده شد و بند 3 به شرح زیر تصویب شد.

ماده 2 - تبصره (2) بند (3) ماده واحده قانون، به شرح زیر اصلاح می شود:

تبصره 2 - موارد زیر در مورد مشمولان این قانون تا قبل از اتمام تعهدات ممنوع می باشد.

ب  - تحویل مدرک تحصیلی و ریزنمرات، صدور تاییدیه تحصیلی و گواهینامه علمی

ماده 3 - متن زیر به تبصره (4) بند (3) ماده واحده قانون، الحاق می شود:

دانش آموختگان مقاطع پزشکی عمومی، دندانپزشکی عمومی و داروسازی عمومی پذیرفته شده سهمیه این قانون که حائز شرایط آیین نامه های استعدادهای درخشان مصوب وزارت بهداشت،درمان و آموزش پزشکی می باشند، صرفا در همان سال فارغ التحصیلی مجازند در آزمون های دستیاری تخصصی در رشته مورد نیاز دانشگاه دانشکده علوم پزشکی محل تعهد شرکت نمایند و در صورت قبولی مجموع تعهدات دو مقطع را پس از فارغ التحصیلی در محل تعهد سپری نمایند.

انتهای پیام/

منبع: تسنیم
شناسه خبر: 909997