ramznegar
14 دی 1401 - 11:25

موافقت مجلس با بررسی اولویت بررسی طرح افزایش درآمد شهرداری‌ها

نمایندگان در جلسه علنی امروز با اکثریت آرا با بررسی اولویت دار طرح افزایش درآمد شهرداری های کوچک از محل مالیات بر ارزش افزوده موافقت کردند.

به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری تسنیم، رسیدگی به تقاضای اولویت بررسی بند (ب) ماده 39 قانون مالیات بر ارزش افزوده در دستورکار نمایندگان در جلسه علنی امروز قرار داشت.

نمایندگان مجلس در این جلسه با 157 رأی موافق، 30 رأی مخالف و 4 رأی ممتنع از مجموع 198 نماینده حاضر در جلسه علنی با اولویت بررسی این طرح موافقت کردند.

سید کاظم دلخوش نماینده صومعه‌سرا در مجلس به عنوان نماینده متقاضیان گفت: اگر این موضوع تصویب شود، 75 درصد شهرداری های کشور می توانند مالیات بر ارزش افزوده قانونی را دریافت کنند.

وی افزود: سال گذشته در جریان اصلاح قانون مالیات بر ارزش افزوده اشتباهی رخ داد و در بند (ب) ماده 39 کلمه "توسعه نیافتگی" حذف و جمعیت باقی ماند و از سال جدید به شهرداری ها 33 درصد و دهیاری ها 67 درصد مالیات اختصاص می یابد و با پیش بینی کلمه "جمعیت"، به شهرداری های کوچک با 20، 50 و 100 هزار نفر جمعیت تنها یک هشتم تا یک دهم مالیات اختصاص می یابد، زیرا کلانشهر تهران با 19 میلیون نفر جمعیت در مقابل یک شهر کوچک، تمامی پول ها را می بلعد.

نماینده مردم صومعه سرا در مجلس یازدهم ادامه داد: در قانون نویسی مجلس، شهرداری های کوچک حق خود را از دست دادند و اگر این موضوع تصویب نشود، شهرداری ها نمی توانند به امور عمرانی و مباحث دیگر بپردازند، بنابراین در حال حاضر می طلبد با موافقت با اولویت بررسی موضوع به شهرداری های کوچک کمک کنیم.

انتهای‌پیام/

منبع: تسنیم
شناسه خبر: 954286